Ankara’da Kpss Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

ileankarakpsskursu

Ankara’da Kpss Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Devlet memuru olmak için girmek zorunda olduğumuz ilk sınavlardan birisi olan Kpss, ülke koşullarını da göz önüne bulundurduğumuz zaman iş arayışında olan siz değerli arkadaşlar için çok önemli bir basamak.

Zordur bu süreç ama elbet her zorluğun sonunda da bir güzellik vardır. Sabırla.


Hem Kpss’de hem de sonrasında gireceğimiz kurum sınavları ve mülakat sürecinde 1-2 yılınızı belki daha fazlasını vereceksiniz. Bu yüzden bu süreçlerin temelini atacağınız bu yıllarda size ilk yol gösterici olacak olan KPSS kursunu seçerken çok özen göstermelisiniz. Bu seçim sürecinde ankarakpsskursu.com olarak size naçizane tavsiyelerimizi ileteceğiz. Bazı kısımlar sadece Ankara’da yaşayan arkadaşları ilgilendiriyor olsa da diğer şehirlerde ki arkadaşlar da kendileri için yararlı bilgiler bulacaktır. Bu yazımız 2019 yılında yazıldığı için 2020 KPSS Ankara dershane tavsiyelerine de değinecektir.


KPSS hazırlık sürecinde dershane seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:
1) Seçeceğiniz kursta ders verecek olanları üşenmeden tek tek sorun soruşturun. Alelacele davranıp bu değerli 1-2 senenizi çöpe atmayın. Özellikle başarısız olduğunuz derslerde isim yapmış hocaları bulup gerekirse sadece o hocalar için dershaneye yazılın.


2)Dershanelerin göz doldurmak için vereceğiz dediği bir sürü kaynağa kanıp sırf kaynakları için bir yere kayıt yaptırmayın. En iyisinin vereceği kaynağı piyasada 300 tl ye alabilirsiniz.


3)Ankara’da seçeceğiniz dershaneyi imkanlarınız müsaitse Kızılay bölgesinden seçin çünkü Kızılay KPSS dershanesi konusunda belki de Türkiye’deki en büyük merkez. Bunun neticesinde de kaliteli hocalar bu merkezde toplanmıştır.


4) Dershaneler hakkında internette dolaşan olumlu yorumlara hemen kanmayın burası internet alemi her türlü fake döner.


5) Kayıt için gittiğiniz dershanelerden ders çizelgelerini kesinlikle isteyin. Bütün derslerin en kötü ihtimalle sınava 1 ay kala bitmiş olması çok çok önemli. Ne yazık ki şuna çok şahit oluyoruz, sınava 1 gün kala bile dershanenin bitirmediği bir çok konu olabiliyor.


6) Dershanenin herhangi bir kütüphaneye yakın olmasına dikkat edin. Bu konu da Kızılay yine çok avantajlı çünkü Milli Kütüphane çok yakın.

Yazar hakkında

ankarakpsskursu administrator

Ankara kpss kursu sitesinin geliştirilmesini sağlayıp kızılay da bulunan kpss dershanelerini tanıtmayı amaçlayan editör.

Bir cevap yazın