Kpss Çıkmış Sorular

ileankarakpsskursu

Kpss Çıkmış Sorular

Devlet memuru olmak isteyen adayların girmek zorunda olduğu sınavların ilk başında KPSS gelmektedir. Hem kpss için hem devamında olan kurum sınavları (her kurum için geçerli değildir) için adayların çokça soru çözmesi en önemli unsurlardan birisidir. Peki soru çözeceğiz ama hangi soruları çözmeli ve hangi kaynaklardan yararlanmalı ? Bu soru her branş için farklı cevaba sahip olsa da genel bir cevap almak için Kpss çıkmış sorular bulunmaz kaynak diyebiliriz.

Adayın sınavı tanıması ve çıkan soru tiplerini görmesi sınava hazırlanmanın birinci altın kuralı diyebiliriz. Ankara’da ki kpss kurslarının da genel olarak bu mantık var olmakla birlikte bazı kurslar bunu arka planda tutabilmekte.. Sakın siz bu hataya düşmeyin. Altta ki linkten çıkmış sorulara ulaşabilirsiniz. Naçizane tavsiyemiz buradan soruları incelemek ve kağıt ortamına bastırmanız olacaktır. Eğer iyi bir yazıcıya sahip değilseniz Kızılay’daki Meşrutiyet Caddesinin en başında bulunan KÖK İş hanında -altta görseli bulunmaktadır- bu konuda size yardımcı olacak bir çok fotokopici bulunmaktadır. Hatta buradan sadece inceledikten sonra oraya gidip çıkmış soruları direk satın alabilirsiniz. ( hem ucuzdur hem de ellerinde olmayan çıkmış sorular pdf i yoktur.)

Kpss çıkmış sorular (PDF)

Kök iş hanı

Yazar hakkında

ankarakpsskursu administrator

Ankara kpss kursu sitesinin geliştirilmesini sağlayıp kızılay da bulunan kpss dershanelerini tanıtmayı amaçlayan editör.

Bir cevap yazın